0537 228 80 88
Araç Kiralarken Bilmeniz Gerekenler
Araç Kiralarken Bilmeniz Gerekenler

Araç Kiralarken Bilmeniz Gerekenler

 

 

Kiralama sürecinde ve sonrasında ihtiyacınız olabilecek tüm bilgilere 

mustirentacar.com buradan ulaşabilirsiniz.

 

-Araç Tercihinde nelere dikkat edilmelidir.


Günümüzde kiralanan araçların ekonomik fiyatlı ve dizel olması çok tercih edilmektedir. Bu durum ekonomik kiralık araç hizmeti adı altında bir kavram doğurmuştur.  Bunların yanı sıra daha keyifli bir yolculuk tercih edenlerdenseniz Sitemizde  ARAÇ FİLOMUZ 'da yer alan her marka marka otomobillerimiz sizleri bekliyor.

 

-Kiraladığım araç ile kaza yaparsam ne yapmalıyım?

 

Bir kazayla karşılaşmanız durumunda, olay yerinde durarak, kazayı yetkililere bildiriniz, kaza tutanağı düzenlettiriniz. Araç kiraladığınız firma yetkilisini arayarak, durumdan haberdar ediniz. Kazanın mahiyetine göre ve size verilen bilgiler doğrultusunda, kaza tutanağı, kazaya karışan araçların ruhsat ve sürücülerinin ehliyet fotokopisi, varsa alkol muayene raporu gibi evrakları belirlenen saat arasında firma merkezine ulaştırınız. Araç yürümeyecek durumdaysa, kaskodan sizeücretsiz olarak çekici hizmeti sağlanacaktır.

 

-Kiraladığım araç arızalanırsa ne yapmalıyım?


Öncelikle durumu araç kiraladığınız firma yetkilisine bildiriniz. Yetkilinin sizi yönlendirmesiyle anlaşmalı olduğu servise çekici ile ulaştırılmasını sağlayınız. Şayet bulunduğunuz yerde firmanın anlaşmalı herhangi bir servisi yoksa sizin belirleyeceğiniz bir servise giderek aracın onarımını firma yetkilisiyle fikir paylaşarak onarımını sağlayınız. Yapmış olduğunuz harcamalara ait faturaları alarak, varsa değişen parçaları da iade etmeniz kaydıyla, yaptığınız masraflar tarafınıza iade edilir.: Söz konusu arızanın neden kaynaklandığı servis tarafından incelendiğinde, eğer sürücüden kaynaklandığı tespit edilirse bu durumda yapılacak onarım giderleri kiracıya aittir.

 

-Trafik cezaları hakkında.


Karayolları kanunlarında belirlenen trafik kurallarına uymamak(kırmızı ışıkta geçmek, hız limitlerine uymamak, hatalı park vb.) durumlardan kaynaklanan trafik para cezaları kiracıya aittir. Şayet araçtaki veya aracın evraklarındaki bir eksiklikten kaynaklanan( araç muayenesi, zorunlu trafik sigortası olmaması, egzoz emisyon pulu vb.) durumlarda, trafik para cezaları aracı kiraya veren firmaya aittir.-Kira süresinde yapılacak değişiklikler.Kiraladığınız aracın kira süresini uzatmak istediğiniz taktirde, aracı kiraladığınız firma yetkilisini en az 24 saat önceden arayarak, bilgilendiriniz.

 

-Kiraladığım aracı başkasına verirsem ne olur?


Eğer aracı verdiğiniz kişi sizinle firma arasında yapılan sözleşmelerde ilave sürücü olarak gözüküyorsa, yukarıdaki şartlara tabidir.Şayet sözleşmede adı geçmeyen birisiyse, karışabileceği trafik kazalarında, işleyebileceği adli suçlarda ve bu kişinin sebep olduğu trafik cezalarının tamamından aracı firmadan kiralayan kişi mesuldür. Böyle bir durumda ortaya çıkacak olan maddi ve manevi bütün zararlar kasko, sigorta kapsamı dışında olacaktır. Doğacak zararların tamamı aracı kiralayan kişiden talep edilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014